STRONA GŁÓWNA

Nowa nawierzchnia pojawiła się dotychczas na ul. Hyrnej, Lodowej, Zielonej, Politechniki, Włókniarzy i Konstytucyjnej. Ponadto trwają prace na 11 innych drogach. 

Najbardziej zaawansowane prace prowadzone są na ul. Kasprzaka, gdzie wykonana została już ostatnia, ścieralna warstwa asfaltu. 

– Pracujemy jeszcze przy chodnikach i miejscach postojowych. Również na ostatniej prostej mamy prace na ul. Maratońskiej. Pozostały do wykonania nowe nawierzchnie na przystankach autobusowych przy ul. Olimpijskiej – mówi Sławomir Niżnikowski, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu.

Mocno zaawansowane są również prace na ul. Żeligowskiego, ul. Sienkiewicza i 6 Sierpnia, gdzie gotowe są już połówki jezdni, po których odbywa się ruch, a druga strona drogi przygotowywana jest do układania nowej nawierzchni. Tymi ulicami pojedziemy już na przełomie roku. 

Również mieszkańcy Widzewa mogą dostrzec postępy realizowanych prac. Na większości remontowanej ul. Czernika i Chmielowskiego pojawił się nowy asfalt. Wraz z nową nawierzchnią wykonane zostaną chodniki i miejsca postojowe. 

Większość z zaplanowanych remontów ponad 20 ulic zakończy się na przełomie roku. Natomiast większe modernizacje, które prowadzone są na ul. 6 Sierpnia czy ul. Jaracza, zakończone zostaną w pierwszym półroczu przyszłego roku.

Na remonty łódzkich jezdni miasto przeznaczyło w tym roku 100 mln zł.

Następna strona: KATEGORIE WPISÓW