Wszystkie odpady komunalne odbierane są zgodnie z obowiązującymi harmonogramami. W dniu odbioru właściciel nieruchomości powinien wystawić pojemniki/worki przed posesję do godziny 6:00 rano lub umożliwić swobodny do nich dostęp dla pracowników firmy wywozowej.

ODPADY WIELKOGABARYTOWE

Są to odpady komunalne powstające w naszych domach, których ze względu na duże rozmiary lub wagę nie można umieścić w pojemnikach na odpady. Do tej grupy odpadów zaliczamy m.in. elementy wyposażenia wnętrz, meble domowe (stoły, krzesła, szafy, tapczany, łóżka, fotele), meble ogrodowe, lustra, dywany, materace, wykładziny, puste walizki, rowery, narty, sanki, wózki dziecięce, karnisze, obrazy, zabawki dużych rozmiarów.

Do odpadów wielkogabarytowych nie zaliczamy:

  • wszelkiego rodzaju części budowlanych i poremontowych (okna i ramy okienne, deski drewniane, belki, panele, drzwi zewnętrzne oraz futryny drzwiowe, płoty, wanny, kabiny prysznicowe, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, grzejniki, płytki, styropian dociepleniowy, wełna mineralna, papa, płyty eternitowe),
  • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, RTV oraz AGD (pralki, zmywarki, lodówki, piece kuchenne, telewizory itp.),
  • części samochodowe (opony, części karoserii, zderzaki, fotele samochodowe, lampy itp.).

Odpadami wielkogabarytowymi nie są także opakowania (worki, kartony, pojemniki, skrzynki itp.) w których umieszczono drobne odpady, które można wrzucić do pojemnika na odpady.

ODPADY ZIELONE

Odbiór odpadów zielonych (trawa, liście oraz inne odpady z pielęgnacji ogrodu) realizowany jest jedynie z nieruchomości zamieszkałych jednorodzinnych. Odpady takie należy udostępniać firmie do odbioru wyłącznie w czarnych workach.

Zabudowa jednorodzinna:

Zabudowa wielolokalowa:

Zgłoszenia można również kierować pod ogólny numer interwencyjny Wydziału Gospodarki Komunalnej:

  • ZIELONA LINIA: 42 638-50-00.

Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w mediach społecznościowych, reklamie i analizie. View more
Akceptuję wszystko

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.